Vítejte na stránkách ZŠ pro žáky se specifickými poruchami učení

Jsme škola, která je určena žákům 6. – 9. ročníků, u nichž byla diagnostikována jako dominantní specifická porucha učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie atd.).u_borovicek

 • výuka od 8:30 hod.
 • vyučovací hodina 40 min.
 • maximálně 14 žáků ve třídě
 • ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ
 • individuální přístup
 • individuální reedukace SPU
 • možnost asistenta
 • doučování
 • průběžná klasifikace a absence na webu
 • elektronická třídní kniha
 • interaktivní tabule v každé třídě

SLEDUJTE NAŠE AKTUALITY A AKCE:  

PLAVECKO-BĚŽECKÉ ZÁVODY II

11. 10. proběhlo druhé kolo běžecko-plaveckého poháru Prahy. Tentokrát se pořadatelství zhostila Praha 9 a plavání se uskutečnilo v plaveckém bazénu Hloubětín a běh v areálu Rajská zahrada. Naši žáci opět dělali čest své škole a zaujali pozice v TOP 10. Brzo nás čeká další kolo a to tentokrát na Praze 5. Foto ZDE

 


6. 10. 2017 – DEN PRO TŘÍDU – NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM

Dnes žáci 6. – 8. ročníků navštívili Národní zemědělské muzeum, kde se nachází spousta zajímavých expozic. Voda v krajině nám interaktivní formou představila kompletní příběh vody. Na plastické obří mapě naší republiky jsme sledovali, jak vypadá hospodaření s vodou v jednotlivých regionech, pracovali jsme s mapami rybničních soustav, povodí, rozvodí, srážek a sucha. Dozvěděli jsme se, kam se voda ztrácí a kde se naopak může nečekaně objevit; jaký vliv má na život v jednotlivých oblastech a jak ovlivňuje ráz krajiny. V Objevovně jsme objevovali, bádali a zkoumali pomocí moderních přístrojů například rybí šupiny. Expozice Rybářství je moderní, interaktivní a využívá množství audio-vizuální techniky a prostor oživují velká akvária s živými sladkovodními rybami. Navštívili jsme i Gastrostudio, které je postaveno a pojato jako tréninkové místo pro kuchaře a cukráře národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR. V Dětské gastronomické herně jsme se nezdrželi, protože ta je určena opravdu malým dětem. Zato pohled ze střechy Národního zemědělského muzea, kde je Živá zahrada,  určitě právem aspiruje na jeden z nejkrásnějších a nejatraktivnějších v celém hlavním městě. Expozice Myslivost vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí. Navštívili jsme i výstavu recykLES – příběhy lesních světů, kde mnohé z nás moc bavila práce s voňavým dřevem. Hlavně kluci si užili expozici Jede traktor, kde muzeum na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953. Také jsme se zúčastnili akce pro děti: "Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?", zábavné soutěžní hry, zaměřené na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.

Získat všechny výhry byla pro nás hračka laugh více foto ZDE

 


 

KOLOTOČE BEZ BARIÉR  se konají vždy před zahájením Břevnovského posvícení.

Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z vybraných základních škol, z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu.

Také vybraní žáci naší školy se ve čtvrtek 5. října zúčastnili "předpremiéry Břevnovského posvícení"  a moc si to užili. wink foto ZDE

 


22. ZÁŘÍ: DEN PRO TŘÍDU – DEN PRO PRAHU – MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT

V pátek 22. září 2017 se Štefánikova ulice na jeden den proměnila v pěší zónu. Praha slavila MEZINÁRODNÍ DEN BEZ AUT.  více foto ZDE

Smyslem aktivit bylo upozornit na enormní nárůst automobilismu ve městě a vyjádřit podporu MHD, cyklistické dopravě, chůzi a dalším alternativám k motorové dopravě.

Užili jsme si prezentaci kol – tradičních, speciálních, nákladních či „ulítlých“, ať už v reálu či na speciálním pásu, dále BAJKAZYL, mobilní cyklodílnu.

NADACE PARTNERSTVÍ  dala k dispozici mapy a informační materiály o dálkových cyklotrasách Greenways a EuroVelo, ale například i tipy na odpočinkové a romantické výlety v okolí Prahy…

Na stánku NABOSO jsme se prošli po střepech. Zajezdili jsme si na šlapacích formulích, zaskákali na trampolínách, zacvičili s hudbou. Zkusili jsme i chůzi poslepu se SONS (Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR). Umožnili nám nácvik chůze s bílou holí po uměle vytvořené dráze. Na stánku SPŠ dopravní z Motola jsme si mohli vyzkoušet tramvajový trenažér a obdivovat model auta na vodíkový pohon, který sestrojil školní tým žáků.

Dopoledne bylo plné zábavy i poučení.

leták ZDE

 


PLAVECKO-BĚŽECKÉ ZÁVODY

Naše škola se rozhodla zapojit do plavecko-běžeckého seriálu, který se koná po celý školní rok v různých  městských částech Prahy. Jedná se o závody v plavání 50 m volným stylem a následně běh na 1000 m. Vše pod záštitou MŠMT a Magistrátu hl.m. Prahy. 

První kolo těchto závodů se konalo 20. 9. 1017 v Praze 3, Na Pražačce. Naši žáci se zdatně zhostili závodnické role, a přestože nemáme k dispozici plavecký bazén ani sportovní areál, dosáhli krásného umístění v první desítce, někteří těsně pod stupni vítězů.

Brzy nás čeká další kolo soutěže, a moc se těšíme. foto ZDE

 


ZÁŽITKOVÝ KURZ 2017

Jako každý začátek školního roku, jsme se i letos vydali na zážitkový kurz s novými šesťáky, tentokrát jako Piráti z Boroviček. Kapitán Jack Sparrow nás po celou dobu plavby provázel a rozhodně se za naše výkony nemusí stydět.

foto ZDE

 

 


BIBLIOBUS OSKAR OPĚT U NÁS

IMG_5896 IMG_5897 

Majitelé průkazů do Městské knihovny si opět mohoupůjčovat či vracet knihy, DVD, CD, pořídit si čtenářský průkaz nebo si prostě jen chvíli číst.

Více informací a termíny ZDE

 

 

 

 

 

Červenec 2017
P Ú S Č P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6