Vítejte na stránkách ZŠ pro žáky se specifickými poruchami učení

Jsme škola, která je určena žákům 6. – 9. ročníků, u nichž byla diagnostikována jako dominantní specifická porucha učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie atd.).u_borovicek

 • výuka od 8:30 hod.
 • vyučovací hodina 40 min.
 • maximálně 14 žáků ve třídě
 • ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ
 • individuální přístup
 • individuální reedukace SPU
 • možnost asistenta
 • doučování
 • průběžná klasifikace a absence na webu
 • elektronická třídní kniha
 • interaktivní tabule v každé třídě

 


SLEDUJTE NAŠE AKTUALITY A AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020:  

 

DNE 18.11. OD 8:30 PROBÍHAJÍ PROFESNÍ TESTY NA PPP PRAHA 6.

 

Vážení rodiče 25.11. 2019 v rámci konzultací proběhne volba zástupce z řad rodičů do Školské rady. Kdo by měl zájem o zastupování zájmu žáků ve Školské radě. Přihlásí se do 21.11. 2019 na e-mail zástupkyně školy ( k.houdová@borovicky.cz) s krátkou představou o své činnosti v ŠR.  Velice se těšíme na budoucí spolupráci. 

 

25. 11. V 18:00 PROBĚHNE V NAŠÍ ŠKOLE PŘEDNÁŠKA NA TÉMA:

"BEZPEČNÝ POHYB PO SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH A INTERNETU"

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI

 

PLAVECKO – BĚŽECKÉ ZÁVODY – ŘÍJEN II.

Dne 23.10. 2019 proběhl další závod v Plavecko – běžeckéhem poháru, který se konal v městské části Praha 5.

Naši žáci v kategorii C skončili na 5.,6. a 8. místě. yes

FOTO

 


SILLY BEAR

V říjnu navštívili žáci 6. ročníků divadelní představení Silly bear (Hloupý medvěd), pořádané společností Divadelní Centrum. Příběh o nešikovném a hladovém medvědovi a jeho spolupráci se sedlákem se všem dětem moc líbil. Kromě spousty zábavy přinesl příběh dětem i ponaučení, že týmová práce by měla zahrnovat nejen stejné úsilí všech zúčastněných, ale i stejnou odměnu. A protože se všichni žáci pilně učí, neměli problém porozumět představení, přestože bylo skoro celé v angličtině.

FOTO

 


NETRADIČNÍ SPORTOVNÍ DEN

Žáci 9.B naší školy se zúčastnili sportovního dne na ZŠ Trávníčkova.

Soutěžilo se v netradičních disciplínách – např. kutálená s obručí, dosažení vrcholu – běh do kopce, skok z místa, překonání vzdálenosti na chůdách, hod do krabice, apod.

I když se nám nepodařilo obsadit medailová místa, přesto se nám den vydařil,

protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  FOTO

 


KOLOTOČE BEZ BAIER

Jako každoročně, před zahájením Břevnovského posvícení, a to ve čtvrtek 3. října, se konal už 15. ročník Kolotočů bez barier. Vybraní žáci a učitelé naší školy se ho také zúčastnili.

Kromě bezplatného točení, ježdění a houpání byly pro účastníky připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrobily děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem".

PARTNEREM TÉTO SPOLKOVÉ AKCE JE SBÍRKOVÝ PROJEKT POMOZTE DĚTEM, KTERÝ SPOLEČNĚ ORGANIZUJÍ NADACE ROZVOJE OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI A ČESKÁ TELEVIZE.

FOTO

 


PLAVECKO – BĚŽECKÉ ZÁVODY – ŘÍJEN I.

Dne 3. 10. 2019 se konal závod 19. ročníku Plavecko – běžeckého poháru na Praze 9 v plaveckém bázenu Hloubětín.

Naši žáci skončili v kategorii C na 5., 6., 7., 9. a 10. místě a v kategorii E na 8. místě.

FOTO

 

 


DEN PRO TŘÍDU – Loď iQport

V pátek 27. 9. 2019 se všechny třídy naší školy účastnily akce na náplavce na lodi iQport.

"iQport je zábavným místem, kde v bezpečí zakotvené lodi absolvujete plavbu v moři informací z nejrůznějších vědních oborů. Kormidlo je kapitánem nastavené tak, aby vás loď hravou formou provedla úskalím znalostí o Vodním světě, Geologii, Země coby našeho Světa a jeho Regionů, Kosmu, Optických klamech, Anatomii člověka, Energii a Ekologii či Záhadách světa. Na chvíli přirazíte také k břehům Prima ZOOM kina a otevřete kajutu funkčních Robotů. Adrenalin načerpáte v nadupané Virtuální realitě, kde se můžete prohnat na motorkách nebo zařádit si na kajaku. Vyzkoušíte si i na vlastní kůži, jak se cítili cestující v momentě, kdy klesal ke dnu Titanic. U nás se však sami stanete hlavními aktéry obou aktivit, ať již v Televizním či Nahrávacím studiu. Dozvíte se také tajemství, která ukrývá Praha Magická, hlavní dok naší lodi. První směr na kompasu, kterým jsme se při plánování plavby vydali – na sever – nás dovedl do liberecké iQLANDIE. Proto u nás najdete od nich zapůjčené vybavení lodi v podobě interaktivních a hmatatelných prvků."  FOTO

Žáci, včetně vyučujících si vyzkoušeli různé činnosti, nejvíce se však bavili v nahrávajícím studiu, při tanci, na kajaku, rogalu, motorkách nebo při debatách s roboty. Myslíme, že se akce vydařila a všem se na lodi líbilo.

 


PLAVECKO – BĚŽECKÉ ZÁVODY – ZÁŘÍ

Dne 20.9.2019 se konal závod 19. ročníku Plavecko – běžeckého poháru na Praze 3. Plavecká část se konala na plaveckém bazéně Pražačka.      

FOTO

 

 


ZÁŽITKOVÝ KURZ PRO ŽÁKY ŠESTÝCH ROČNÍKŮ

Také letos jsme se jeli seznámit s novými šesťáky na zážitkový kurz do chaty Zvonice v Kořenově, který leří v krásném prostředí Jizerských hor. Počasí nám přálo a děti byly skvělé.

FOTO

 

 
 

 

Červen 2019
P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30